Victorie mare contra "cainilor"

International Curtea de Arges a reusit, in aceasta seara, o victorie istorica impotriva „cainilor” din Stefan cel Mare.864-166232-redin

Câinii au inceput meciul destul de dur, iar intrarile acestora au fost taxate de arbitrul Teo Constantin fara sa clipeasca. In minutul 13 Scarlatache intra la rupere si primeste direct cartonasul rosu. Tot rosu primeste si Tamas dupa ce il calca, intentionat, pe Stoianof.

Asadar, cu doi oameni in plus pe teren, International nu a avut altceva de făcut decât sa atace. Golul putea sa apara mult mai repede, dar intervenţiile portarului Dolha, au lăsat poarte intacta pana in minutul 56 când la un corner, Florin Popa s-a înălţat şi a reluat fără speranţe pentru Dolha. 1-0 pentru Curtea de Argeş. De aici jucătorii antrenaţi de Stefan Stoica au încercat, mai mult, sa nu greşească, şi au fost mai puţin interesaţi de faza de atac.

International obţine prima victorie in Liga I, iar sperantele de salvare de la retrogradare cresc.