Cronica de meci: Inter Curtea de Arges – Gaz Metan

Meciul a inceput bine pentru International, care a deschis scorul in minutul 5 prin Gado, pe contraatac. Apoi urmeaza ocaziile lui Stoianof din minutul 15 si 32. In timp ce International domina centrul terenului, Kubala loveste bara din lovitura libera in min. 35. Stoianof il mai incearca pe Vatca din 16 metri dar mingea merge peste poarta. Repriza se termina cu un cap al lui Gado, scos de Vatca. Prima repriza dominata clar de International.

Dar a venit repriza a doua… Silvasan executa o foarfeca frumoasa in careul mare si inscrie pentru 1-1 in min. 48. Stoianof rateaza din nou in min. 53, cand trage pe langa poarta in faza de singur cu portarul. Dudita face 1-2 in minutul 75, cu un sut din careu. Neagu egaleaza cateva secunde mai tarziu cu un sut plasat din interiorul careului. Markovici face 2-3 in min. 88, iar Kubala face 2-4 pe contraatac.

Suporterii Interului sunt uluiti de felul in care a fost intors rezultatul, dar la final gasesc resursele sa-si aplaude echipa favorita. Asa cum se spune, speranta moare ultima, si noi suporterii speram ca Stefan Stoica sa reuseasca sa-si mobilizeze elevii pentru etapa urmatoare cand Interul joaca la Targu Jiu.

Vom reveni pe parcursul acestei zile cu imagini si filmulete de la acest meci.