International confirma – joaca mai bine in deplasare

Kone_Cardoso

International Curtea de Arges a plecat cu cele 3 puncte de la Targu-Jiu, invaginând Pandurii cu scorul de 083-2, golul victoriei fiind marcat in minutul 90.

După pauză, spectacol a fost asigurat de trupa lui Stefan Stoica. Răduţ a deschis scorul cu un şut pe sub Stanca, aproape imediat, Raskovic, intrat de două minute, a egalat cu un şut din întoarcere. Pandurii a trecut în avantaj după penalty-ul obţinut de Grecu şi transformat de Hidişan, dar nu s-a bucurat decât alte două minute. Raskovic a făcut henţ în careu şi căpitanul de 19 ani, Răduţ, a făcut 2-2 din penalty. In minutul 90 Vezan prinde un sut de la 25 de metri, mingea prinde un efect si Stanca este prins pe picior gresit! 2-3!