Meci amical : FC International – "U" Craiova 2-0

craiova-inter

Echipa antrenata de Stefan Stoica a castigat, sambata, scor 2-0, in fata gruparii Universitatea Craiova, intr-un meci amical disputat pe stadionul Municipal din Curtea de Arges.La aceasta partida au asistat aproximativ 1.300 de spectatori.

Soarta meciului s-a scris în primul sfert de ora al reprizei secunde, atunci cand Itu (49)  si Frasineanu (53)  au inscris prin acelasi procedeu: cu o lovitura de cap.

International a inceput in urmatoarea formula: Arcaba – Băcilă, Viera, Izvoranu, Filip  – Voiculeţ, Nasser, Vezan, Frăsineanu – Itu, Stoianof. Au mai jucat: Pampea – Cl. Ionescu, D. Stan, D. Matei, Abiodun, Andelkovic.

Tehnicianul Daniel Mogosanu a introdus urmatorul “11”: Merlier – Rose, I.Popescu, Stoica, Misic – Prepeliţă, N.Nicolae, Şoavă – Firţulescu, F.Costea, V.Badea. Au mai jucat: Mecea – Baird, Wobay, Roman, Buşu, Ologu, Gogoşoiu.