FC International Curtea de Arges s-a calificat in optimile Cupei Romaniei

mehedinti_inter1

FC International Curtea de Arges s-a impus cu 6-4 in fata echipei Minerul Mehedinti dupa loviturile de la 11 m , intr-o partida contand pentru saisprezecimile Cupei Romaniei la fotbal.

La finalul timpului regulamentar de joc scorul era egal 1-1, pentru interisti marcand Ovidiu Stoianof in minutul 69.In prelungiri nu s-a mai inscris, astfel ca s-a trecut la executarea penalty-urilor, capitol unde argesenii au stat mult mai bine, castigand in cele din urma cu 6-4.

Pentru International au inscris, Gado, Catalin Lazar, Gabriel Matei, Andelkovic si Abiodun.Trebuie mentionat si faptul ca Pampea a aparat lovitura de la 11 m executata de capitanul gazdelor, Boboescu.

Iata echipa folosita de Stefan Stoica:  Pampea – Gabriel Matei, Chiriches, Ratiu, Filip (Gado 77) – Abiodun, D. Stan (Moise 85), Nasser, Cl. Ionescu – Andelkovic, Stoianof (Catalin Lazar 75).

Later edit: Mai multe poze de la meci găsiți pe sport365.ro

Anunțuri
Publicat în echipa, Inter, stiri. Etichete: , , . 2 Comments »

2 răspunsuri to “FC International Curtea de Arges s-a calificat in optimile Cupei Romaniei”