International Curtea de Argeş 2-1 Astra Ploiesti!

fane Echipa antrenată de Ştefan Stoica a trecut, duminică, de Astra Ploieşti, scor 2-1, şi a obţinut astfel prima victorie pe teren propriu în actuala ediţie a Ligii I.

În minutul 8, Neagu a centrat foarte bine de pe partea stângă, iar Itu l-a învins pe Cristi Munteanu cu o lovitură de cap bine plasată.

În minutul 30 al primei reprize, Neagu s-a lovit cap în cap cu un adversar şi a rămas mai multe minute pe gazon, după ce a suferit o comoţie puternică. Jucătorul nu a mai putut continua şi a fost înlocuit cu Frăsineanu. Neagu a fost dus la ambulanţa de pe marginea terenului unde a primit îngrijiri medicale câteva zeci de minute, însă nu a fost transportat la spital.

În minutul 43, Seto a reluat spre poarta argeşenilor, iar Popa a respins până la Miranda, care a marcat din apropierea porţii.

În partea secundă, în minutul 74, Internaţional a avut o mare şansă de gol, prin Kone, atunci când şutul său din doar 6 metri a lovit bara transversală a porţii lui Cristi Munteanu.

În minutul 76, Ovidiu Vezan a reuşit să marcheze cu un şut extrordinar de la peste 25 de metri, care a lovit şi bara înainte să intre în poartă.

Acesta a fost primul joc din istorie dintre cele două formaţii în Liga I.

În urma acestui rezultat, Internaţional a acumulat 15 puncte şi a urcat până pe locul 11.