FC Vaslui – FC International 1-0

j4r3642-resizeInternaţional Curtea de Argeş a pierdut astăzi în faţa echipei FC Vaslui, scor 1-0, în etapa a 12-a, şi a ramas pe locul 11 cu 15 puncte, la finalul acestei etape.

Singura reuşită a meciului i-a aparţinut lui Akakpo, care a marcat în minutul 4, cu o lovitură de cap. În minutul 64, gazdele puteau majora diferenţa de pe tabelă, dar Popa a scos penaty-ul executat de Wesley.

Echipele de start:

Internaţional: Popa – D. Matei, Viera, Izvoranu, Neagu – Abiodun, Vezan, Raţiu, Răduţ, Frăsineanu – Zăgrean

Rezerve: Arcaba, Chiricheş, Voiculeţ, D.Stan, C. Lazăr, Iţu, Nasser

Vaslui: Hăisan – Buhuş, Akakpo, Zubar, Hugo Luz – Burdujan, Raul Costin, Ghencev, Gerlem- Temwanjera, Wesley

Rezerve: Kuciak, Markovic, Milijasljevic, Bălace, N.Jovanovic, Pavlovic, Delgado