Neatentia din careu dauneaza grav scorului final

Meciul cu Vasluiul s-a pierdut pentru ca in minutul 5 apararea Interului nu si-a dat seama ca meciul incepuse, au uitat sa tina la Akakpo, care a inscris din centrarea lui Temwanjera. Apoi au inceput sa atace, dar fara sa puna in pericol poarta lui Haisan.

Este de notat accidentarea lui Radut dupa un duel cu Akakpo. Radut fiind transportat la spital!

In a doua repriza arbitru Georgian Ionescu a inceput sa-si faca numarul, culminand cu acordarea unei lovituri de la 11 m, dupa un asa zis hent la Viera. Din fericire Wesley a batut foarte slab si Popa a prins balonul lejer.

Rezultat final Vaslui – International 1-0!

Ramane sa speram ca apararea se va trezi pana vineri, ora 18:00, cand este programat meciul  cu Universitatea Craiova.