Internaţional Curtea de Argeş – U Craiova 0-1

inter - univ

Internaţional Curtea de Argeş a pierdut,  scor 0-1 partida susţinută  vineri,  pe arena „Dacia” din Mioveni, cu Universitatea Craiova,  în etapa a XIII-a a Ligii I. Golul echipei oltene a fost marcat de Dina in minutul 43.

Căpitanul lui Inter, Cornel Frăsineanu, a fost eliminat de pe teren, în minutul 65, după ce a primit al doilea cartonaş galben din parte arbitrului Deaconu pentru că a simulat un fault în suprafaţa de pedeaspsă a formaţiei oltene.

Internaţional Curtea de Argeş: 12. Popa – 6. Matei, 3. Viera, 29. Raţiu, 24. Frăsineanu – 2. Băcila, 4. Izvoranu (30. D. Stan ’30), 8. Vezan, 10. C. Lazăr (25. G. Neagu ’56) – 5. E. Kone (14. Voiculeţ ’54), 19. Zăgrean. Antrenor: Ştefan Stoica.

Universitatea Craiova: 21. Lung Jr. – 32. Bădoi, 7. V. Găman, 4. Mitchell, 13. Dilevski – 27. Rose, 6. D. Stoica, 77. Wobay (25. Firţulescu ’81) – 20. Dina (8. Şoavă ’69), 10. Fl. Costea, 9. M. Costea (11. V. Badea ’73). Antrenor: Eugen Neagoe.

Partida de la Mioveni a fost arbitrată de o brigadă formată din Alexandru Deaconu (central), Dorin Mudura şi Vasile Marinescu (asistenţi), Andrei Florin Chivulete (rezervă). Observatori au fost Ion Mureşan şi Octavian Goga.

La partida de la Mioveni au asistat aproximativ 1.500 de spectatori.

Sursa video: SportArges.net