Live text Otelul – International

min. 94 Rezultat final 1-0. Otelul a jucat mai bine in a doua repriza si a meritat victoria.

min. 90 Urmeaza patru minute de prelungire. Interul este in atac

min. 89 Otelul este in atac. Ochirosii suteaza pe langa poarta lui Popa.

min. 86 Sarghi vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

min. 85 Badea il schimba pe Abiodun cu Bacila.

min. 83 Gol 1-0. Ochirosii inscrie pentru Otelul Galati

min. 81 0-0 in continuare. Otelul ataca, International se apara eroic.

min. 74 Mută şi Ionuţ Badea. Vezan iese, intră Răduţ.

min. 72 Pena intră în locul lui Ibeh

min. 65Mare ocazie creată de elevii lui Dorinel Munteanu: Axente centrează din banda dreaptă, pe colţul lung, dar reluarea lui Ochiroşii loveşte doar plasa laterală.

min. 61Prima modificare şi pentru Inter Curtea de Argeş: Kone intră în locul lui Lazăr

min. 58 O nouă modificare la Oţelul: iese Iorga, intră Antal.

min. 53 Sarghi de la Otelul primeste cartonas galben. 2-1 la cartonase galbene

min. 52 Ochirosii il inlocuieste pe Silviu Ilie

min. 49 Catalin Lazar primeste cartonas galben

min. 48Iorga scapă singur cu portarul, dar îşi prelungeşte prea mult balonul şi Popa reuşeşte să respingă.

min. 45Prima repriza se incheie 0-0. International a dominat la ocazii aceasta repriza

min. 43Centrare Iorga, Silviu Ilie trece însă pe sub minge la numai 6 metri de poartă!

min. 38 Pintilii reia cu capul după un corner, balonul trece puţin alături!

min. 30Acţiunile Internaţionalului se desfăşoară cu predilecţie pe banda dreaptă, acolo unde Abiodul domină duelul cu Sălăgean, care a acumulat si un cartonas galben.

min. 25Vezan trage din interiorul careului, Costin respinge!

min. 21 Vezan trage de la 22 de metri, însă balonul trece pe lângă poartă.

min. 15 Abiodun centrează de pe partea dreaptă, Lazăr reia cu capul, Grahovac reţine.

min.10 Otelul conduce ostilitățile dar nu reușește sa-i pună probleme lui Marius Popa.

min.1 Incepe meciul, suprafaţa de joc se prezintă în condiţii excelente la Galaţi.

International incepe cu: M. Popa, G. Matei, Chiricheş, Pintilii, Frăsineanu, Abiodun, Vezan, Menassel, Căt. Lazăr, D. Stan, Zăgrean

Otelul Galati incepe cu:Grahovac, Sălăgeanu, Sg. Costin, Sârghi, Rîpă, S. Ilie, G. Neagu, Giurgiu, L. Iorga, Ibeh, Axente