Oţelul Galaţi – FC Internaţional Curtea de Argeş 1-0

Într-o confruntare din cadrul etapei a 18-a Ligii I, Internaţional a pierdut cu 1-0 în faţa celor de la  Oţelul Galaţi.Gruparea pregatită de Ionuţ Badea a avut o primă repriză reuşită, când a irosit şi câteva ocazii.Partida se îndrepta către un rezultat de egalitate, însă gazdele au înscris singurul gol al meciului în minutul 83.

Internaţional Curtea de Argeş: 20. M. Popa – 15. G. Matei, 21. Chiricheş, 27. Pintilii, 24. Frăsineanu – 10. C. Lazăr (5. Kone 62), 8. Vezan (7. Răduţ 73), 28. Menassel, 26. Abiodun (2. Băcilă 88) – 30. D. Stan, 19. Zăgrean. Antrenor: Ionuţ Badea.

Tehnicianul Interului, Ionuţ Badea, crede că au existat unele momente psihologice care au decis meciul, dar nu contestă victoria Oţelului.

Au fost câteva momente psihologice în timpul meciului care ar fi putut desprinde una dintre echipe, iar până la urmă a marcat Oţelul şi a câştigat un meci încrâncenat. Ne pare foarte rău că am ratat victoria astăzi mai ales că urmează un meci foarte dificil cu Dinamo. Sper ca pe acela să-l pregătim foarte bine şi să-l câştigăm„, a menţionat Badea.

Rezumatul meciului :

Anunțuri
Publicat în stiri. Etichete: , , . 6 Comments »

6 răspunsuri to “Oţelul Galaţi – FC Internaţional Curtea de Argeş 1-0”

1. dany Says:

lasa ca batem pe dinamo

2. mihainaidin Says:

daca nu batem pe dinamo cam pa liga 1….

• tykryt Says:

eee hai ca nu e chiar asa. eu am foarte mare incredere in Badea. si trebuie sa tinem cont ca la Galati nu am jucat asa slab. Sa nu ne bosumflam asa repede dupa fiecare infrangere cu 1-0