Fc Brasov – Inter C. de Arges 1-2 :)

International Curtea de Arges a reusit sa se impuna cu 2-1 la Brasov prin golurile inscrise de Emmanuel Kone (min. 30) si Bacila (min 79). Este prima victorie a echipei din Curtea de Arges dupa 10 etape!

FC Braşov a deschis scorul în minutul 11, prin Dorel Zaharia. Mihai Roman a bătut o lovitură liberă de pe dreapta, mingea a sărit din pământ până la Zaharia, care a reluat cu capul aproape de vinclu.

Internaţional Curtea de Argeş a egalat în minutul 30, prin Emmanuel Kone, care a trimis mingea în poartă din voleu, în diagonală, după o centrare venită de la Apostu.

Echipa oaspete stabileşte scorul final, 2-1, în minutul 79, prin Băcilă, care a driblat portarul şi a înscris cu un şut pe jos, în urma unui cotraatac-fulger.

În minutul 88, Rui Duarte (FC Braşov) a primit al doilea cartonaş galben, şi implicit pe cel roşu, pentru că a degajat nervos o minge după care a ieşit în corner.

FC Braşov: 1. D. Coman – 2. Rui Duarte, 55. Nuno Diogo, 23. N. Constantin, 3. Ezequias – 14. Roman, 8. N. Grigore, 26. Mateiu (6. Nene ’57), 20. Voicu (7. C. Munteanu ’46) – 11. Zaharia, 21. Sburlea (19. Savici ’70). Antrenor: Viorel Moldovan.

Internaţional Curtea de Argeş: 12. M. Popa – 15 G. Matei, 3. Viera, 27. Pintili, 25. Neagu – 26. Abiodun (2. Băcilă ’28), 14. Voiculeţ, 28. Menassel, 5. E. Kone – 9. Apostu (30. D. Stan ’77), 7. Răduţ (8. Vezan ’90+2). Antrenor Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Nene ’70, Rui Duarte ’80 / Menasel ’45, Apostu ’59, Neagu ’65, M. Popa ’85, Răduţ ’90+2

Arbitri: Cătălin Busi (central) – Micloş Nagy, Dragoş Iliescu (asistenţi) – Sorin Tarcea (rezervă).

Observatori: Nicolae Grigorescu, Mircea Cezar Ionescu.

La meciul care s-a disputat pe ninsoare au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.