Daca nu fructificati ocaziile plecam in Liga 2!

International Curtea de Arges a terminat la egalitate, 0-0, intalnirea cu Poli Timisoara.O partida din care putea sa iasa foarte usor invingatoare.

Badea mai are mult de munca cu elevii sai. Atacantul Apostu a reusit si azi, la fel ca in meciul cu Rapid, sa se faca de ras. Oare Badea cat il mai suporta? pentru ca noi suporterii nu mai avem ochi pentru el! La fel si rezerva Stoianof, care ataunci cand intra pe teren parca ar veni de la alt film. Trezirea baieti!!!

Ocaziile meciului:

În minutul 75, Apostu a reluat balonul în bară, de la aproximativ trei metri, lateral dreapta, în urma unui şut ratat a lui Răduţ.

În minutul 90+2, Chiricheş s-a accidentat aproape de jumătatea terenului după un duel cu un adversar, în urma căruia jucătorul de la Internaţional şi-a spart arcada.

FC Timişoara: 29. Pantilimon – 2. Bonfim, 16. Luchin, 26. Mera, 8. Sepsi – 5. Alexa, 55. Bourceanu (11. Mansour ’82) – 9. Parks (20. Cl. Ionescu ’46), 8. Cociş (25. Kozak ’63), 21. Goga – 17. Magera. Antrenor: Ioan Ovidiu Sabău.

Internaţional: 12. M. Popa – 15. G. Matei, 21. Chiricheş, 27. Pintilii, 25. Neagu – 2. Băcilă, 14. Voiculeţ (8. Vezan ’80), 28. Menassel, 5. E. Kone – 9. Apostu (11. Stoianof ’82), 7. Răduţ. Antrenor: Ionuţ Rada.

Cartonaşe galbene: Chiricheş ‘6, M. Popa ’90+1.

Arbitri: Robert Dumitru – Iulius Timar, Bogdan Gheorghe – Florin Marcu.