Curtea de Argeş – Vaslui 1-2

Vasluiul a câştigat în faţa celor de la Internaţional Curtea de Argeş, scor 2-1, şi se ţine de plutonul care luptă pentru cel de-al doilea loc al României pentru Champions League. Gazdele, pe de altă parte, intră tot mai adânc în hora retrogradării.

În prima repriză oaspeţii au avut iniţiativa şi au ratat câteva ocazii bune de a înscrie. Pe rând, Wesley, Sânmărtean şi Zubar au fost aproape de a marca, însă şuturile lor au trecut fie pe lângă poartă, fie s-au lovit de Arcaba. Gazdele s-au trezit în finalul primei reprize şi, după ce Apostu l-a pus la grea încercare pe Kuciak, Băcilă a deschis scorul la o fază creată de acelaşi Apostu. Argeşenii au avut şansa desprinderii, însă cei care au marcat au fost până la urmă moldovenii, prin Costly. Faza însă a fost una controversată, ea pornind de la o lipsă de fair-play a moldovenilor, care au jucat un balon aruncat în afara terenului intenţionat de Kone, care avea un coechipier căzut. N-a mai avut nimeni ce să comenteze însă în minutul 81, când Milisavljevic a reuşit un eurogol, după ce a driblat doi adversari şi a trimis cu sete sub bara argeşenilor.

Anunțuri
Publicat în stiri. Etichete: , . 5 Comments »

5 răspunsuri to “Curtea de Argeş – Vaslui 1-2”

1. tykryt Says:

astia sunt fobalisti de o repriza. doar atat. pacat de meciul asta. pacat ca nu au obtinut nici macar un punct

2. mihainaidin Says:

Sunt foarte dezamagit . Am retrogradat 😦

3. tykryt Says:

cum adica am retrogradat? dc ma uit pe clasament suntem pe un loc neretrogradabil si urmeaza sa jucam cu echipe care si-au cam indeplinit obiectivul