Cfr Cluj – International Curtea de Arges 2-1

Cfr Cluj s-a impus cu 2-1 in fata lui International Curtea de Arges.

Pentru CFR Cluj au marcat Bud ’32 şi Deac ’75, în timp ce pentru Internaţional Curtea de Argeş a înscris Apostu ’67.

1-0: în minutul 32, Peralta a trimis o pasă printre fundaşii argeşeni, Vieira a ratat intercepţia, Bud a recepţionat balonul aproape de careul mic al oaspeţilor şi a şutat peste portarul Marius Popa.

1-1: în minutul 67, Matei a centrat în careul gazdelor, Bogdan Apostu reuşind să marcheze printr-o lovitura de cap.

2-1: în minutul 75, Deac a reuşit să marcheze pentru CFR Cluj după o preluare pe piept în careul oaspeţilor şi un şut care a intrat în plasă după ce a lovit şi bara porţii lui Popa.

Din minutul 82 al meciului, mijlocaşul portughez al echipei CFR Cluj, Dani, a fost eliminat de arbitrul Teodor Crăciunescu după un fault asupra lui Răduţ.

CFR: 1. Nuno Claro – 2. Tony , 6. Mureşan, 3. Cabrera, 66. Edimar – 8. Peralta, 31. Dani, 19. Culio (16. Bottone ’66) – 77. Deac, 9. Traore (11. De Zerbi ’46), 85. Bud (5. Y. Kone ’79) . Antrenor: Andrea Mandorlini.

Internaţional Curtea de Argeş: 12. M. Popa – 15. Matei, 3. Viera, 21. Chiricheş, 24. Frăsineanu – 2. Băcilă, 23. Fl. Popa, 14. Voiculeţ (11. Stoianov 89), 5. E. Kone – 7. Răduţ, 9. Apostu (30. Stan ’86) . Antrenor: Ionuţ Badea.

Cartonaşe galbene: Culio ’35, Deac ’65, Tony ’82 / Băcilă ’51, Vieira ’70, M. Popa ’77, Apostu 82.

La meci au fost prezenţi aproximativ 22.000 de spectatori, International fiind susţinută de un grup de 20 de suporteri.

Anunțuri

10 răspunsuri to “Cfr Cluj – International Curtea de Arges 2-1”

1. mihainaidin Says:

Titulul este total gresit
    Viera – International 2-1. Muie Viera sa isi faca bagajele pentru ce a facut astazi…nu se poate asa ceva ma uitam la el cum radea dupa golul 2…sa-l fut

2. mihainaidin Says:

Adica eram sigur ca o sa le dea meciul dar nici in halul asta pe fata…intelegerea era urmatoarea…noi le dadeam meciul si maine gloria(„cfr-utza”) bate sau face egal cu iasi si suntem salvati matematic de la retrogradare…

3. tykryt Says:

i-am rezervat si lui un articol. in schimb pacat, mare pacat, echipa s-a miscat bine. Badea trebuia sa-l schimbe pe nesimtitul asta de Viera

4. tykryt Says:

@ :)) si daca marca Stoianof in ultima secunda. nu cred in astfel de blaturi. cfr chiar joaca fotbal in comparatie cu urziceni, timisoara sau steluta

5. mihainaidin Says:

Daca stoianof marca in ultima secunda era batut in vestiare de colegi stai calm Dragos..stiu ce vorbesc