Update/Viera, absolut penibil! » Gazeta l-a notat cu 2!

Ousmane Viera, jucătorul împrumutat de CFR Cluj la Inter Curtea de Argeş, a fost autorul unor erori impardonabile în meciul Interului cu Cfr.

Viera a gresit atat la primul gol al clujenilor, marcat de Bud, cat si la al doilea gol ce a purtat semnatura lui Deac.

Probabil ca daca cei de la Cluj nu reuseau sa marcheze Viera isi lua inima in dinti si inscria chiar el in poarta lui Marius Popa.

Am urmarit cu interes decernarea Trofeului de campioni si a medaliilor sa vad daca nu a participat si „interistul” Ousmane Viera. Nu a primit nicio medalie, dar merita injuraturile noastre. Astfel de tradatori nu trebuie sa fie in lotul lui Inter Curtea de Arges.

In schimb Emmanuel Kone a avut decenta sa nu joace nimic si sa dea mingile in tribuna.

Felicitari Cfr-ului pentru castigarea campionatului! Viera, lasa-ne mai baiatule!

Later edit:Ulterioarele injuraturi din comentarii la adresa nesimitului de Viera vor fi permise 😀.

UPDATE 16/05/2010

1. Minutul 22: îl trage de tricou pe Traore, în careu, deşi ivorianul nu avea nici o şansă de a ajunge la minge. Etapa trecută, la Severin, Iliev l-a faultat într-un mod similar şi s-a dat penalty. Acum, Crăciunescu jr. a lăsat jocul să continue. Vezi cum îl trage de tricou Viera pe Traore! (video)

2. Minutul 28: a intrat cu talpa la Peralta, fault de „roşu”, arbitrul n-a acordat nimic!

3. Minutul 32: luftează la faza din care Bud face 1-0. Vezi luftul lui Viera şi golul marcat de Bud! (video)

4. Minutul 70: îl loveşte cu piciorul în figură pe Bud, Teo Crăciunescu îi arată doar „galben”.

5. Minutul 74: n-are reacţie la pătrunderea lui Deac, care şutează pentru 2-1. Vezi faza golului marcat de Deac! (video)

Anunțuri

10 răspunsuri to “Update/Viera, absolut penibil! » Gazeta l-a notat cu 2!”

1. fortza inter Says:

muie viera….tradatorule….pleaka din arges….brigada alb si rosie …viera ura noastra…viera muie….

2. doru Says:

Noi sa fim sanatosi. Pentru sezonul viitor avem 2 obiective clare: mentinerea in prima divizie, realizabil daca ne pastram antrenorul si nucleul de jucatori de valoare si in special construirea STADIONULUI la CURTEA DE ARGES. FORTA INTER!!!

3. mihainaidin Says:

Eventual in meciul cu Steaua sa il aplaudati ca am vazut un mesaj pe la cineva ca noi „suporterii il iubim” .Ce este corect este corect ne-a ajutat dar ce a facut aseara lasa de dorit..sa isi faca bagajele

4. mihainaidin Says:

Oare ce o face ciora asta acum? Cred ca rade si se bucura …sigur a primit si ea prima de campion 🙂

5. Remy Says:

Dar suparati mai sunteti :))

6. interist pana la moarte Says:

viera esty un tradator viera sati dam la muie muie viera lasane lasane

7. paz Says:

sper sa-si primeasca portia de injuraturi si fluieraturi din partea galeriei la fiecare atingere de balon in meciul cu steaua .
    FELICITARI ECHIPEI PENTRU SALVAREA DE LA RETROGADARE

8. mihainaidin Says:

exact @paz o sa am eu grija de asta 🙂

9. tykryt Says:

mai bine nu-l mai introduce Ionut Badea. ar fi metoda prin care conducerea clubului ar face nota discordanta de jocul lui Viera si Kone din meciul cu Cfr