Inter Curtea de Argeş – FC Scholz Grodig 2-0

Formaţia Internaţional Curtea de Argeş a câştigat, sâmbătă, primul meci amical susţinut în cantonamentul din Austria, după victoria obţinută în faţa echipei FC Gambswirth, scor 2-0 (1-0).

Golurile partidei au fost marcate de Ciucur ’24 şi Antohi ’69.

Antrenorul Ionuţ Badea a început partida, care s-a desfăşurat pe durata a două reprize a câte 30 de minute, în formula Zimmerman – G. Matei, Fl. Popa, Chiricheş, Frăsineanu – Băcilă, Filip, Voiculeţ, R. Dobre – Ciucur, Apostu.

În repriza secundă, au mai jucat Marius Popa, Alexandru Vlad, Doru Pintili, George Neagu, Nistor, Brata, Antohi.

Formaţia argeşeană va susţine, luni, de la ora 19.00, al doilea meci amical, când va întâlni echipa ungară Videoton Szekesfehervar.

Sursa:Mediafax

Anunțuri
Publicat în echipa, stiri. Etichete: , , . 3 Comments »

3 răspunsuri to “Inter Curtea de Argeş – FC Scholz Grodig 2-0”

1. Dragos Ungureanu Says:

ma bucur pentru ei. sunt doi jucători apropiați de site-ul interisti.ro. atunci când le-am cerut un interviu mi-au răspuns foarte prompt.
    sper ca amândoi sa fie titulari in un viitor.

2. doru Says:

Inter-Fehervar final 3-3, dupa ce am condus cu 2-0 si 3-1.

3. Inter Curtea de Argeş – FC Scholz Grodig 2-0 | WLE Daily News Says:

[…] Ionuţ Badea a început partida, care s-a desfăşurat pe durata a două reprize a câte 30 […] Ultimele articole despre 1 Posted in NEWS Tags: Argeş, Curtea, Grodig, Inter, Scholz « Statele Unite au anunţat […]