International Curtea de Arges – Saturn Moscova 1-1

FC International Curtea de Arges a remizat cu Saturn Moscova, scor 1-1, in al treilea amical de pe târâm austriac.

Pentru International a marcat Bogdan Apostu, in minutul 54, iar rusii au egalat in minutul 87 prin Alexey Ivanov.

Tehnicianul argesenilor, Ionut Badea a folosit urmatorii jucatori: Marius Popa, Matei, Chiriches, Pintilii, Frasineanu, Lazar, Mennassel, Bacila, Nistor, Stan, Apostu, iar pe parcurs au intrat si ceilalti jucatori.

De data aceasta nu au fost rulați toți jucătorii. Brata si Voiculeț având probleme medicale, iar Dobre nu a bifat niciun minut.

Interesant este ca tot anul acesta, in luna februarie, Fc Arges i-a invins pe Saturn cu 3-0, in cadrul cantonamentului acestora din Antalya.