Internaţional-Mlada Boleslav 0-1

Echipa lui Ionuţ Badea a pierdut primul meci din cantonamentul austriac, 0-1, în faţa echipei cehe Mlada Boleslav, după ce în primele trei partide câştigase una şi remizase în două. Internaţional a primit unicul gol în minutul 40, după ce în prealabil, Mihai Antohi, folosit de Badea ca atacant, a ratat două mari ocazii singur cu portarul advers.

În prima repriză, Interul a jucat în alcătuirea: Zimmermann – Vukadinovici , Fl. Popa, Chiricheş, G. Neagu – Ciucur (46 C. Lazăr), Al. Vlad, Voiculeţ (30 R. Dobre), R. Neagoe – Antohi, Ad. Iordache. După minutul 80, antrenorul Ionuţ Badea a folosit întregul lot cu excepţia portarului Marius Popa şi a jucătorilor de câmp Nistor şi Băcilă. Voiculeţ s-a accidentat în minutul 30 şi a fost înlocuit de Cătălin Lazăr.

Sursa:gsp.ro

Anunțuri
Publicat în echipa, stiri. Etichete: , , . 2 Comments »

2 răspunsuri to “Internaţional-Mlada Boleslav 0-1”

1. Dragos Ungureanu Says:

in prima repriza a folosit rezerve si asa se explica scorul mai putin favorabil.

2. Internaţional-Mlada Boleslav 0-1 | WLE Daily News Says:

[…] ce în prealabil, Mihai Antohi, folosit de Badea ca atacant, a ratat două mari ocazii singur […] Ultimele articole despre 1 Posted in NEWS Tags: Boleslav, InternaţionalMlada « Slatina: Şarpele care a băgat […]